WOJEWÓDZKI
ZWIĄZEK
PSZCZELARZY
W KRAKOWIE

Aktualności


Zaproszenie na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach
2018-09-06 12:00:00

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO MIODU I PSZCZOŁY W KRZESZOWICACH

VII  Krzeszowickie  Miodobranie  08-09.09.2018  rok

XXXVII Krzeszowicki Dzień Pszczelarza

 

W dniach 08 oraz 09 września 2018 roku odbędzie się kolejne Święto Pszczoły i Miodu w Krzeszowicach pn. VII Krzeszowickie Miodobranie, organizowane przez Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy. 

Impreza odbędzie się na płycie Rynku w Krzeszowicach, a program miodobrania jak zwykle jest rozbudowany i bogaty. Podczas imprezy pszczelarskiej będzie można zakupić naturalne produkty pszczele. W tym roku będzie ośmiu wystawców z wszystkimi rodzajami miodów pszczelich, a także pyłkiem kwiatowym oraz propolisem. Nie zabraknie stoiska z miodami pitnymi oraz piwem miodowym. Będzie można również zakupić świece z naturalnego wosku pszczelego. Wszystkich łasuchów zaspokoją pyszne wypieki na bazie miodu pszczelego. Nie zabraknie również rzemiosła artystycznego i rękodzielnictwa oraz produktów zielarskich, a także produktów naturalnych, chlebów wypiekanych na naturalnym zakwasie, świeżych oscypków i krówek miodowych.

Atrakcją święta będą liczne konkursy dla dzieci i dorosłych zorganizowane przez organizatorów, między innymi konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze z miodami oraz konkurs plastyczny dla dzieci klas I ÷ III  pt. „Smog zabija pszczoły”. 

Święto Pszczoły i Miodu to również troska o tych najbardziej potrzebujących – podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic, dla których odbędzie się zbiórka miodu przez cały czas trwania wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy

Przejdź do wszystkich aktualności
Otworz