WOJEWÓDZKI
ZWIĄZEK
PSZCZELARZY
W KRAKOWIE

Aktualności


Zmarł Pan Profesor Ryszard Czarnecki
2019-01-31 19:37:42

Odszedł prof. dr hab. Ryszard Czarnecki

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 stycznia 2019 w Krakowie w wieku 85 lat zmarł prof. dr hab. Ryszard Czarnecki – Wielki Pasjonat i Propagator Pszczelarstwa.

Autor wielu publikacji naukowych oraz podręczników, niestrudzony badacz pszczół i produktów pszczelich. Światowej klasy znawca i propagator wartości profilaktycznych i leczniczych produktów pszczelich (miodu, pyłku kwiatowego, propolisu, mleczka pszczelego i jadu pszczół).

Profesor Ryszard Czarnecki był autorem lub współautorem receptur leków i preparatów leczniczych, bazujących na produktach pszczelich. Specjalista w dziedzinie apiterapii, wysoko poważany i lubiany w środowisku pszczelarzy, potrafił z olbrzymią pasją dzielić się swoją wiedzą i przekazywać rady i praktyczne wskazówki zarówno pszczelarzom jak i przypadkowym słuchaczom, których zawsze z sukcesem umiał zainteresować tą wielce pożyteczną częścią Natury.

Odejście Pana Profesora jest dużą stratą dla całego środowiska polskiego pszczelarstwa.

Cześć Jego pamięci !

Informujemy, że nabożeństwo żałobne w intencji Zmarłego Profesora oraz odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku odbędzie się w dniu 04 lutego 2019 roku o godz. 0940 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Batowickim w Krakowie przy ul. Powstańców 48.

 

 

Przejdź do wszystkich aktualności
Otworz