WOJEWÓDZKI
ZWIĄZEK
PSZCZELARZY
W KRAKOWIE

Aktualności


Powrót do strony koła terenowego
Uroczystości pogrzebu Matki Bożej w Kalwarii
2016-08-20 18:00:00

19 sierpnia 2016 r pszczelarze Miejscowego Koła w Kocmyrzowie dołączyli do wiernych z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Prusach aby wziąć udział w w corocznych uroczystościach pogrzebu Matki Bożej w Kalwarii.

Projekt Asysty, przygotowany przez sekretarz koła pszczelarzy zostaw pomyślnie zrealizowany. Patronatu przewodniczył proboszcz parafii  oraz kapelan pszczelarzy- ksiądz Bogusław Zając, za co serdecznie Bóg zapłać. 
W Asyście wzięły udział przedstawiciele władz wiejskich- radni, sołtysi, koło gospodyń wiejskich, przedstawicieli żywego różańca, dzieci szkoły podstawowej w Prusach, dzieci którzy po raz pierwszy przystąpili do Komunii świętej, pszczelarze.
Wyjazd do Kalwarii miał charakter historyczny. Po raz pierwszy wierni i przedstawicieli władz wiejskich reprezentowali parafię pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na corocznych obchodach zaśnięcia i pogrzebu Najświętszej Marii Panny.
W procesji wszyscy wspólnie modlili się o zdrowie i opiekę. W podziękowaniu za wszystkie łaski otrzymane dla naszej parafii dzieci złożyły kwiaty do grobu Matki Bożej.

Za wspólną modlitwę i wyjazd pełen duchowych przeżyć, a szczególnie dzieciom, którzy w czasie wakacji pragnęły chwil spędzonych blisko Boga serdecznie dziękuję.

Dziękuje Księdzu Proboszczowi, za wsparcie, wszelką pomoc organizacyjną, koordynację duchową, modlitwę i błogosławieństwo.

Przejdź do wszystkich aktualności

Powrót do strony koła terenowego
Otworz