Aktualności

Tradycyjne spotkanie opłatkowe członków Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy

Tradycyjne spotkanie opłatkowe członków Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy

W dniu 05 stycznia 2014 r. w Nowym Targu  na Niwie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe członków Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy. Jak co roku spotkanie poprzedzone zostało mszą świętą  w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Brata Alberta.

W podzięce za opiekę Bożą nad naszą pszczelarską rodziną złożony został Dar Ołtarza w postaci świecy paschalnej. W składaniu daru udział wzięli przedstawiciele pszczelarzy oraz Podhalańska Królowa Miodu 2013 Pani Stanisława Bernadetta Pawlikowska.

Po mszy świętej na zaproszenie kapelana ks. Franciszka Rembiesy  pszczelarze udali się na plebanię.

Przełamano się tradycyjnie opłatkiem. Złożono sobie nawzajem życzenia.

Śpiewano  kolędy.

Na spotkaniu odczytano życzenia noworoczne od władz samorządowych naszego regionu, zaprzyjaźnionych pszczelarzy   oraz Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie. Radość, radość i jeszcze raz radość towarzyszyła temu spotkaniu. Swoją obecnością zaszczycił nas społecznik, fotograf, dokumentalista  Zbyszek Krauzowicz, który w tworzeniu fotograficznej kroniki naszego regionu pamięta zawsze o nas pszczelarzach. Radosne chwile do naszej kroniki  uwiecznił na fotografiach pszczelarz fotograf Bogdan Seweryn.

                                                            Świdroń Jan   

                           Prezes Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy