Aktualności

Wojewódzka Konferencja Pszczelarska

1.02.2020 odbyła się  Wojewódzka Konferencja Pszczelarska.

Już po raz 24 pszczelarze spotkali się by poszerzyć swoją wiedzę, wymienić doświadczenia i w efekcie lepiej przygotować do kolejnego sezonu pasiecznego. Wszytsko wskazuje, że nadchodzący sezon nie będzie należał do łatwych, już teraz część pasiek dotknęły duże straty. Na szczęście Pan Kazimierz Koprowski Prezez WFOŚIGW w Krakowie obiecał wsparcie dla pszczelarzy w 2020 roku. Wręczył również  list gratulacyjny za działalność Panu Prezesowi Wojciechowi Spisakowi, podkreślając jego upór w zabieganiu o środki dla pszczelarzy.

To nie jedyny miły akcent. Konferencja była róznież okazją do wręczenia wyróżnień. Szególnie ważne to te dla osób które, działają dla dobra całej Małopolski i tak Złotymi Krzyżami Małopolski odznaczeni zostali: Jan Ślósarz; Jan Świdroń i Wojciech Spisak, Srebrnymi Krzyżami Małopolski odznaczeni zostali: Jacek Nowak, Jerzy Smoter, Mieczysław Grzybek. Wręczone zostały również odznaczenia Związkowe. Szczególne gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz pszczelarstwa powędrowały w formie Statuetki Świętego Ambrożego do Pana Jerzego Smotra. Trzeba nadmienić, że to najwyższe związkowe odznaczenia.

Odznaczenia związkowe otrzymali również: Medal św. Ambrożego – Bogusław Cencek; Złotą Odznakę WZP Kraków – Wacław Marchewka i Tadeusz Żmijewski; Srebrną Odznakę WZP Kraków -Stanisław Drabik i Paweł Stoczyński, Grzegorz Cera doceniony został Dyplomem uznania.

Roztrzygnięty został również Konkurs Pasiek.

Konferencja odbiła się również echem w mediach – wideo link.

Wojewódzka Konferencja Pszczelarska – Galeria